AKSARAY

Trafik Kazası Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Aksaray Valiliği, Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ve farklı kurumların iş birliği ile kampüste Acil Yardım Tatbikatı düzenlendi. Acil durumlara müdahale kabiliyetinin görülmesi ve öğrencilerin teoriyi pratiğe çevirebilmesi amacıyla düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi arkasında bulunan alanda bir yolcu minibüsü ile otomobilin çarpıştığı ve onlarca yaralanın olduğu trafik kazası senaryosu başarıyla uygulandı. Kurtarma ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi, yaralılara ilk müdahale, ortam güvenliği ve ambulanslarla hastaneye sevk gibi tüm süreçlerin canlandırıldığı tatbikat bir hakem heyeti tarafından da izlendi. Tatbikatta ASÜ öğrencileri ile birlikte farklı kurum ve kuruluşlarda çalışan onlarca personel görev aldı. Başarıyla tamamlanan tatbikatın ardından kısa bir değerlendirme yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü’nün faaliyet gösterdiğini ve tatbikatın bu bölümdeki öğrencilerin tecrübe edinimleri açısından çok önemli olduğunu söyledi. Tüm ekiplerin başarılı bir biçimde tatbikatı yönettiğini dile getiren Prof. Şahin, “Öğrencilerimiz buradan edindikleri tecrübelerle, iş hayatına atıldıklarında sıfır hata ile çalışma şansına da sahip olabilecekler.

Tatbikatın düzenlenmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Tatbikatı Vali Hamza Aydoğdu da izledi ve programın sonunda, görev alan tüm çalışanlara teşekkür etti. (Asü Basını)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir