ESKİL

Sıcak Evlerde Otururken, Soğuk Evleri Unutmayalım!

Sıcak geçen yaz dönemi, yerini yavaş yavaş kış mevsimine bırakırken; özellikle akşamları havaların bir anda soğuyor olması aktivist Ahmet Sanlav tarafından, ihtiyaç sahibi insanlara dikkat uyarısını beraberinde getirdi.

Çok sıcak geçen bir dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Birçok evde sobalar ve doğal gazlar evleri ısındırmaya başladı. Fakat ekonomik problemleri bulunan birçok evdeyse ısınma sorunu başladı. Bu noktada Eskil’de yıllardır doğa ve yardımsever kişiliğiyle ön plana çıkan Ahmet Sanlav, sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu.
“Eskil’deki ihtiyaç sahibi 50 aileye soba ve kömür yardımı talep ediyoruz” diyerek kampanyayı başlatan Aktivist Sanlav, ekonomik gücü yerinde olan Eskilli vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
Bir ailenin kışı daha sıcak bir ortamda geçirmesi için, hepimizin üzerinde sorumluluk olduğunu belirten Sanlav, bu konuda vatandaşları duyarlılığa davet ederken bazı iletişim adresleri verdi.
Eskil Merkez Mahallesi Muhtarı Zafer Yalvaç (05399210091), Eskil Esnaflarından Süleyman Altan, (05434486192) ve bu duyarlılık hareketini başlatan Ahmet Sanlav, (05551424268) olarak belirtilen iletişim adreslerine ulaşan vatandaşlar, bu kişilere maddi desteklerini iletebilir.
Yaptığı duyuruyu Şeyh Sadi Şirazi’nin bir sözüyle sonlandıran Sanlav, şu ifadelere yer verdi: “Düşküne yardım et, bir gün sen de düşersin. Kimsenin gönlünü incitme, bir gün senin de gönlünü yakarlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir