ESKİL

Şerafettin Meral Eskil Belediye Başkan Adaylığını açıkladı

Eski Belediye Başkanlarından Şerafettin Meral, Eskil Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

Eski Belediye Başkanlarından Şerafettin Meral, “Daha önce çıraklık ve kalfalık dönemlerinde yapılamaz, olmaz denilen her işi yaptım. Yine yapılamaz denilen işleri yapmak için adayım” diyerek 2024 Mart seçimleri için adaylığını duyurdu.

Meral’in açıklamaları şu şekilde oldu:

Değerli Eskil halkı ve kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan vatandaşlarımız, öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Kıymetli kardeşlerim, 2023 Mart ayından bu güne kadar araştırdım, çok arkadaşımla görüştüm ve tekrar aday olmam gerektiğini vatandaşlarımız söyledi.

Birinci başkanlığımda yani çıraklıkta kamuoyunun karşısında, yetkililerin dikkatini çekmek için eşeğe altın madalya bile taktık ve bu sayede Eskil merkez ve tüm köyleri suya kavuşturduk.

İkinci dönemimiz yani kalfalık döneminde de, belediyelerin o dönem için en zor, en ağır işlerinin başında gelen kanalizasyon ve parke yolunu yapmak için Allah’ın izniyle Bismillah diyerek ekibimle birlikte yola çıktık. Ve kendi fabrikamızda ürettiğimiz büz ve parke taşları sayesinde en hızlı ve en iyi şekilde yapmamızdan dolayı Türkiye İller Bankası Genel Müdürü şahsıma ve ekibime Kayseri’de birincilik ödülünü takdim etti.

Şimdi sıra geldi, ustalık dönemine.

Daha önce olmaz, yapılamaz denilen tüm işleri Allah’ın izniyle hallettiğimiz gibi ustalık döneminde de olmaz denilen işler bizim önceliğimiz olacak.

Daha önce Eskil’in içme su sorununu çözdüğümüz gibi Eskil’in tarımsal su sorununu da en üst seviyede takip edip, çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız.

Hem merkezde hem de köylerimizde en büyük sorunların başında gelen imar sorununu çözüp köylerdeki vatandaşlarımıza tapularını teslim edeceğiz. İlçe Merkezinde imarını genişleterek hem ev hem de işyerleri için alanlar oluşturup, öncelikle gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.

Sayın Cumhurbaşkanımızın “ekilmedik bir karış toprak kalmasın” sözünden de cesaret alarak, daha önce yaptığımız gibi tüm boş arazilerimizi gençlerimize tarla dağıtımı yapacağız.

Her bir tarafından sıkıştırılan ve büyümesinin önüne geçilen sanayinin tekrar imarını yapıp, genişleteceğiz ve sanayideki ustalarımızın vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesi için, belediye olarak sanayimizi uygun standartlara getireceğiz.

Organize Sanayi Bölgesi’nin ileriye dönük bireysel ve organize fabrikaların yerini temin edeceğiz.

Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız içinde şehrin dışında imarla alanlar oluşturup, isteyen vatandaşlarımıza imarı yapılmış arsalar temin edeceğiz.

Eskil’in en büyük ihtiyaçlarından birisi olan, hafta sonu vatandaşlarımızın zaman geçirebileceği, sosyalleşeceği mesire alanlarını belediye olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Biz tüm bunları, gençlerle, vatandaşlarımızla istişare ederek, herkesin fikrini alıp, ortak akılı kullanarak yapacağız. “Ben” değil, “Biz” diyerek ilçemizi yöneteceğiz.

Bizim önceliğimiz insandır, siz vatandaşlarımızdır.

Vatandaşlarımızla daha fazla istişare edebilmek için 1994’te başkanlık makamının kapısını ve halk kapısını söküp depoya koyduğumuz gibi; Allah izin verir sizlerde tercih ederseniz bu kazandığımızda tekrar o kapı depoya konacak ve siz takın diyene kadar o kapıyı takmayacağız. Ve her zaman olduğumuz gibi önceliğimiz olan siz vatandaşlarımız birçok kez beklediği bazen de içeriye giremediği başkanlık makamına gönül rahatlığıyla girip, sıkıntısını talebini dile getirecek.

2004 yılında barajın altında kalan, ilçe teşkilat binası ve ilçe başkanı bile olmayan partiden siz vatandaşlarımız bizi belediye başkanı seçtiğinizde, bizlerde mahcup olmadık ve birçok hizmeti ekibimizle birlikte icra etmiştik. Görülüyor ki, sizler için Şerafettin Meral partiden önce geliyor. Ve inanıyorum ki vatandaşlarımız 2024 31 Mart tarihinde bizleri belediye başkanı olarak seçtiğinde, yine vatandaşlarımıza mahcup olmayacağız ve seçmenlerimizi de mahcup etmeyeceğiz.

Diğer aday olacak arkadaşları tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Bu seçim kampanyasının, vatandaşlarımızla birlikte samimiyet, muhabbet ve kardeşlik içerisinde geçmesini Allah’tan niyaz ediyorum.

Tüm Eskil halkına, saygı ve hürmetlerimi sunarken, son söz olarak belgesiz hiçbir lafa inanmamanızı özellikle istirham ettiğimi belirtmek istiyorum.