ESKİL

Okullara Typ Alım Ertelendi! Temizlik ve Güvenlik Başvuruları İleri Bir Tarihe Ertelendi

iŞKUR’un yaptığı uyarıya göre, İŞKUR’dan TYP ilanları geçici süre durduruldu. Alımların ne zaman yeniden başlayacağına dair haber gelmedi.

İŞKUR’un yüz binlerce insanı istihdam ettiği Toplum Yararına Program, okullara TYP alımı için Ağustos ayının başından itibaren her gün yeni illerde aktif duruma geliyordu. Fakat 12 Ağustos’ta MEB, şok bir karar alarak, 31 Ağustos’ta okulları açmaktan vazgeçti. Okullar 21 Eylül’e kadar açılmayıp uzaktan eğitim ile devam edecek. Bu durum TYP ilanları bekleyenler için şok oldu.

İŞKUR TYP ilanına başvurmak isteyenler şu uyarıyı alıyor; Okullara TYP alımı geçici süre, fakat ne zaman yeniden başlayacağı belli olmayan bir zamana ertelenmiş durumda. Şu an bazı illerde başvuru yapılabiliyor, fakat başvuru yapamayanlar da mevcut. Muhtemelen 14 Ağustos’ta yeni iller açılmayacak.

TYP BAŞVURUSU YAPMIŞ OLANLAR NE OLACAK? İŞKUR’un verdiği bilgiye göre, şimdiye kadar başvuru yapmış olanların başvuruları yeni ilanlarda otomatik aktarılacak. Bu da ilanların bir daha baştan geleceğine işaret ediyor.

Aksaray İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı açıklamada; “İl müdürlüğümüz ile Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda düzenlenecek olan Toplum Yararına Program(TYP)temizlik ve güvenlik başvuruları, pandemi sebebi ile okulların açılış tarihinin 21.09.2020 ertelenmesinden dolayı ileri bir tarihe kadar başvurular durdurulmuştur”ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir