ESKİL

Necati Belgemen: Valimize İlçemizin eksiklikleri ve ihtiyaçları hakkında taleplerimizi ilettik.

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’in konuya ilişkin yaptıgı açıklama şu şekilde:

“Sayın Valimiz Hamza AYDOĞDU, bugün İlçemizi ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu. Sayın Valimize İlçemizin eksiklikleri ve ihtiyaçları hakkında taleplerimizi ilettik.

İlk olarak hepinizin bildiği gibi 1985 yılında Belediye Başkanlığım döneminde temelini attığımız, İlçemizin eğitim ve öğretim hizmetlerinde çok büyük katkısı olanYatılı İlk Öğretim okulunda ( YİBO ) son yıllarda öğrenci sayısında ciddi azalmalar var. Biz de Sayın Valimize bu durumu ilettik. Sayın Valimizden söz konusu YİBO’nun Fen Lisesine dönüşmesi için desteklerini istedik. Sn Valimiz bizleri kırmayarak hemen Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşerek İlçemize Fen Lisesi sözünü aldı. İlçemizde 3 yıldır Eğitim Öğretim hizmetlerine devam eden 1 adet Meslek Lisemiz mevcut. Ancak söz konusu okulumuzun herhangi bir atölyesi bulunmuyor. Sayın Valimiz söz konusu atölye eksikliğini Bakanlık ile görüşerek proğrama aldırdı. Meslek Lisesine yeni bölümler açılması için ise İl Milli Eğitim Müdürümüze talimatlarını verdi.

İlçemizde Eğitim/Öğretim hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla ve İlçemizin acil ihtiyaçları arasında gördüğüm İlk Okul yapımı işi protokolünü de bugün sayın Valimiz ,İlçe Kaymakamımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz,ve Hayırsever vatandaşımız Hasan Hüseyin TÜZÜN ile birlikte imzaladık. Ayrıca hayır sever kardeşimiz Hasan Hüseyin TÜZÜN ilk okul dışında İlçemiz de 3 adet okula basketbol ve voleybol sahası yapacak. Hayır sever vatandaşımız Hasan Hüseyin TÜZÜN’e Eğitim ve Öğretime katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.

Ayrıca isimlerini daha sonra açıklayacağım İlçemizde hayırsever kardeşlerimiz tarafından 1 adet Kız Kuran Kursu yapılacak. Söz konusu projemiz hakkında da Sayın Valimize bilgilendirme yaptık. İlçemizde gençlerimizin ve futbol takımımızın kullandığı bir adet Sentetik Çim Sahamız mevcut. Ancak söz konusu sahamız maalesef Bal Ligi standartlarına uygun değil. Valimize sahamızın eksiklikleri ile alakalı olarak yaptığımız bilgilendirme sonucunda. Valimiz Spor Bakanlığı ile görüşerek 4 milyona yakın ödenek sözü aldı. Allah izin verirse en kısa sürede Sentetik Sahamızı Bal Ligi standartlarına uygun modern bir spor tesisi haline getireceğiz.

Sayın Valimizin Ulu Camimizde yaptığı incelemelerde, camimizin restorasyonu hakkında Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile görüşerek onarım çalışmaları için gerekli olan ödeneği ayırttı. Ayrıca çok kısa süre önce inşaat çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtığımız Kapalı Hayvan Pazarının Pazartesi günlerinde hizmet vermesi ile alakalı Sayın Valimiz ilgili ruhsatları tarafımıza teslim etti. Biz her yer de her makamda İlçemizin sorunlarını ve ihtiyaçlarını iletmek konusunda hiçbir zaman çekimser olmadık. Allahın izniyle verdiğimiz sözleri hükümetimizin ve sizlerin desteği ile bir bir yerine getiriyoruz. Her nerede bir mesele varsa, bir sıkıntı varsa o bizim meselemizdir diyerek bir insiyatif almak bunun çözümü için el birliğiyle, güç birliğiyle, gönül birliğiyle hizmet etmektir düsturuyla çalışmaya devam edeceğiz.

Altyapı, üstyapı bütün bu hizmetlerde bu çıta her geçen gün daha yükseğe, daha iyiye taşınacak. Bu noktadaki kararlılığımız ve heyecanımız her zaman var olacak. Bugün ki proğramda İlçemize ziyaretlerde bulunan, bizleri dinleme ve isteklerimizi iletme fırsatı veren Sayın Valimiz Hamza AYDOĞDU’ya verdiği desteklerden ötürü İlçem adına teşekkür ediyorum. Allah izin verirse birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya bir şeyler üretmeye her zaman devam edeceğiz. Ayrıca Valimizin ziyaretleri esnasında bizlere her zaman desteklerini ileten ve her konuda yardımcı olan İlçe Kaymakamımız Erkut PAMUK’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’a, İl Tarım Müdürümüz Bülent SAKLAV’a , Aksaray Organize Müdürümüz Ayhan ERMİŞ’e, Ak Parti İlçe Başkanımız Ali MUTLU’ya, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt GÖKTAŞ’a Damızlık Birliği Başkanı Bekir KAYHAN’a Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin YAPILCAN’a, Belediye Meclis Üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir