ESKİL

Kum Fırtınası Eskil’de Görüş Açısını Zaman Zaman Sıfıra Düşürdü

Dün geceden beri devam eden şiddetli rüzgar, Eskil’in bazı bölgelerinde kum fırtınalarına sebep olurken, evlerin çatılarındaki kiremitlerinde uçmasına neden oldu.

Dün geceden beri devam eden şiddetli rüzgar, Eskil’in bazı bölgelerinde kum fırtınalarına sebep olurken özellikle Gölbez Yolu üzerinde görüş mesafesinin zaman zaman sıfıra düştüğü görüldü.

Dün geceden beri devam eden şiddetli lodos Eskil’de kum yığınlarının uçuşmasına sebep oldu. Eskil’in geniş ve boş arazilerinde etkinliğini daha fazla hissettiren bu fırtınalar aynı zamanda kumların ve toprakların uçuşmasıyla görüş mesafesinin sıfıra inmesine sebep oldu. Kaza olma riskini artıran bu duruma karşı, yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Şiddetli Rüzgar Çatılarıda Uçurdu

Esen Kuvvetli Rüzgar Sebebiyle Eski TOKİ’de bazı binaların çatı kiremitleri düştü. Evlere ve çevredeki araçlara bir zarar gelmezken, yetkililer rüzgarlı günlerde bina çevrelerinde kimsenin dolaşmaması ve araçları mümkün olduğu kadarıyla uzağa bırakılması yönünde vatandaşları uyardı.

Kaynak: Tuzgölü Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir