ESKİL

İşte 17 günlük tam kapanma sürecinde Eskil’de uygulanacak kurallar

Eskil Kaymakamlığı’ndan muhtarlara gönderilen ve vatandaşların uyacağı belirtilen kurallar şu şekilde:

Bilindiği üzere ülke olarak covid tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma sürecine giriyoruz. Bu süreçte bir çok yasaklar olduğu gibi genelgenin belirlemiş olduğu muafiyetler de bulunmaktadır. Ancak bu muafiyetleri su-istimale çevirmek isteyen kişilere fırsat verilmeyecektir. İlçe giriş çıkışında 24 saat kolluk kuvvetlerimizin sabit denetimi ve köy/mahalle arasında da gezici denetimlerimiz olacaktır. Sizden beklediğimiz bazı hususlar vardır.

1 ) Bazı köy ve mahallelerde tüm ihtiyaçları giderebilecek bakkal, market, manav, kasap bulunmamaktır. Genelgeye göre yakın ve yürüme mesafesindeki market, manav, kasap haricinde özel araçla kesinlikle alışverişe çıkılmaması, çıkıldığında tespiti halinde idari yaptırım uygulanacağı belirtilmiştir. İhtiyaç sahiplerinin gereksinimlerini öncelikle siz muhtarlarımız listeleyip, toplayıp yapacaklardır. Bu durumda öncelik ve sorumluluk sizlerindir. Yetişemediğiniz durumda vakıf personellerimiz vefa sosyal destek grubumuzdan yardım isteyerek yapılacaktır. Sizlerin hepiniz vefa destek gruplarının doğal üyesi olduğunuzdan tam kapanma sürecinde sadece ilçe içerisinde olmak üzere muaf olacaksınız. Bu konuda vatandaşı mağdur etmeyerek devletimizin şefkatini gösterelim.

2 ) ÇKS kaydı olan kişilerin sadece ev ve tarla arası geliş-gidişlerinde muafiyet vardır. Bunun haricinde ilçe içerisinde diledikleri gibi gezip-dolaşmaları , ilçe merkezine gelip tarımsal dışı alışveriş yapmaları kesinlikle yasaktır, bu gibi durumlar su-istimale neden olacağı için genelgeye göre idari yaptırım cezası uygulanacaktır. Halkımızı bu konuda da uyaralım.

3 ) Bu süreçte başta vatandaşlarımız olmak üzere kolluk kuvvetlerimize ve vefa destek ekiplerimize yardımcı olalım. İnşallah tam kapanmayla birlikte ilçemiz ve ülkemiz sıfır vakalara düşüp hep beraber salgından ilçe ve ülke olarak kurtuluruz. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir