ESKİL

İki Melek Uçtu Cennete, Mehmet’i Sen Koru Allah’ım

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Filikçi Köyü’nde meydana gelen kazada beş yaşındaki Cihan Tarhan’ı kaybettik, o günün akşamında da Cihan Tarhan’ın kuzeni 5 buçuk aylık Emirhan Tarhan bir süredir tedavi gördüğü solunum yetmezliğinden hayatını kaybetti. Aynı ailede yaşanan bu acı sonrası yürekler yanarken, aile kazada yaralanan diğer oğlu sekiz yaşındaki Mehmet Tarhan için, tüm Eskil halkından dua bekliyor.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, herkesi derinden üzen bir kaza yaşandı. Görgü tanıklarından alınan ifadeye göre, M.T (22) idaresindeki 42 R 0149 plakalı Nissan marka araç, evinden çıkıp, tarla istikametine doğru seyir halindeyken, Meryemağılı Yaylası istikametinden, Filikçi Köyü istikametine seyir halinde olan Ömer Tarhan (40) idaresindeki motosikletle çarpıştı.

Kazada Motosiklet Sürücüsü Ömer Tarhan ve Yanındaki İki Oğlu Mehmet Tarhan(8) Cihan Tarhan(5) Yaralandı. Çevredekilerin İhbarı üzerine olay yerine Ambulanslar sevk edildi. Ambulanslarla Eskil Devlet Hastanesine Kaldırılan Yaralılardan Durumu Agır Olan Cihan Tarhan Hastanede Yapılan Bütün Müdahaleye Rağmen Kurtarılamadı.

Cihan Tarhan’ın ölüm haberini alan kapıda bekleyen yakınları sinir krizi geçirdiler. 

Aynı gün akşam saat 19.30’da Eskil İlçe Mezarlıgına  defnedilen Cihan Tarhan’ın acısı henüz tazeyken akşam saatlerinde aileye bir acı haber daha geldi. Kazada vefat eden Cihan Tarhan’ın babası Ömer Tarhan’ın kardeşi Sinan Tarhan’ın oğlu beş buçuk aylık Emirhan Tarhan’ın ölüm haberi aileyi bir kez daha yıktı.

Bir süredir, Selçuklu Tıp Fakültesi’nde solunum yetersizliğinden dolayı tedavi gören Emirhan Tarhan, iki sefer ameliyat olmuştu. Durumu iyiye giden Emirhan Tarhan’ın o kazanın olduğu gün vefat etmesi, yaşanan acıyı hissettiği ve durumunu kötüleştirdiği yorumlarını beraberinde getirdi.

ŞİMDİ MEHMET İÇİN DUA ZAMANI

Aynı gün iki acıyı birlikte yaşayan aile, sekiz yaşındaki Mehmet için, tüm Eskil halkından dua bekliyor şimdi. Aksaray Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Mehmet’in durumu şimdilik iyiye gidiyor. Aile en azından acılarına merhem olması için, Mehmet’in ayağa kalkıp hayatına devam etmesini istiyor.

ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, hastanede yatan Mehmet’e dua ediyoruz. Aileye de bol sabırlar niyaz ediyoruz.

​Kaynak: Tuzgolu Gazetesi / Emin Öztürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir