GÜNCEL

HES Kodu Nasıl Alınır ?

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok işlem artık HES kodu ile yapılıyor. HES kodu sayesinde kişilerin koronavirüs testlerinin sonuçları ve riskli olup olmadıkları kontrol edilebiliyor. İlk olarak Hayat Eve Sığar uygulamasından dağıtılmaya başlanan HES kodu artık E-devlet’ten de alınabiliyor. Peki E-devlet üzerinden Hes kodu alma işlemi nasıl yapılır?

COVID-19 hastalarını daha hızlı tespit etmek için hayata geçirilen HES kodu, farklı yöntemlerle alınabiliyor. HES kodu almak için Hayat Eve Sığar uygulaması, E-Devlet ve cep telefonundan SMS göndermek gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu makalede E-devlet üzerinden HES kodu almak ile ilgili detaylar incelenmiştir. HES KODU ALMA YÖNTEMLERİ HES kodunu Hayat Eve Sığar uygulamasından “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girerek “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklayarak alabilirsiniz.

E-devlet hesabınızda oturum açtıktan sonra gelen arama kutusuna “HES Kodu Üretme ve Listeleme” yazarak ilgili uygulamaya gidebilirsiniz. Ya da direkt olarak HES Kodu Üretme ve Listeleme‘ye tıklayarak girebilirsiniz. Burada “Yeni HES kodu” butonuna dokunarak HES kodunu oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir