ESKİL

Gizemli kavanozdan şimdi de Eskil Köşk Yaylası’na atıldı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Eskil Meryemağalı, Çukuryurt ve Filikçi başta olmak üzere bir çok köy ve yaylaların kırsalına, tarla ve evlerin bahçesine bırakılan kavanoz içindeki sıvı ve Arapça yazılı kağıtların sırrı vatandaşlar arasında merak oluşturmuştu.

Jandarma ekiplerince yapılan araştırmalardan bir netice alınamayan kavanozlar geçen ayda Eskil merkezde ortaya çıkmıştı.

İşte o kavanozlardan bugün de Köşk Yaylası’nda bulundu. 

Köşk’te çiftçilik yapan Nuri Mutlu (23), “Köşk, Mezgitli yolunun 3’üncü KM’sinde pancar tarlamız var. Sabah babam koyunları pancar yaymak için tarlaya götürmüştü, ben de ardından saat 07.30’da yağmurlama yapmak için vardığımda babam pancar tarlasının içinde bir adet kavanoz bulduğunu ifade etti. İçinde birazcık yağ gibi bir şey ve pembe bir veteriner hekim makbuzu bir kağıt var. Kağıdın rengiyle sıvı da pembeleşmiş.” diye konuştu. 

Daha önceden iki farklı zamanda Köşk içinde bu tür durumun gerçekleştiğini kaydeden Mutlu, “O zaman üçgen şeklinde dualar ahırlara ineklerin içine atılıyor ve içinde Arapça “yok olsun, bitsin” gibi ifadeler yazdığını öğrendim. Kamera sisteminden incelediğimizde gece saat 24.00 gibi brodway tipinde beyaz bir otomobil köyün içine geliyor ve bir süre bekledikten sonra oradan köyün içine dağlıyorlar. Gerçekten bu kavanozları kim hangi niyetle atıyor, dertleri ne anlamak mümkün değil.” dedi. Kaynak: Haberfark.net

İlgili Haberler:

Şüpheli Kavanozlardan Şimdide Eskil Merkezde Görüldü

Eskil’de Merak Uyandıran Bu Kavanozlar ne ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir