ESKİL

Eskilli üreticiye ÇKS uyarısı!

Eskil Ziraat Odası Başkanlığı, ÇKS kaydı yaptırmayın üreticilerin ciddi hak kaybı yaşayacağını belirterek 31 Aralık’ın son başvuru tarihi olduğunu hatırlattı.

ÇKS kaydı e-devletten, Ziraat Odası’ndan ve Eskil İlçe Tarım-Orman Müdürlüğü’nden yapılabilir

Yapılan açıklamada; “İlçemiz genelinde 3.500 üreticimiz bulunmaktadır. Yapılan incelemelere göre bin civarında üreticimizin henüz 2023 ÇKS kaydını yaptırmadığı tespit edilmiştir. Çiftçilerimizin önceki üretim yıllarında ÇKS kaydı bulunuyorsa ve ÇKS kaydına göre beyanlarında herhangi bir değişiklik söz konusu değilse; başvurularını e-devlet kapısı üzerinden kolaylıkla yapabilmektedirler. Başvurularını e-devlet kapısı üzerinden yapmayı tercih etmeyen ve bizzat kuruma gelmek isteyen üreticilerimiz ise Eskil Ziraat Odası ile Eskil İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde kolaylıkla başvurularını yapabilmektedirler.” denildi.

Ziraat Odası’nda üyelikler mutlaka aktif olmalı
Açıklama şu şekilde tamamlandı; “Çiftçimizin doğrudan gelir desteğinden faydalanabilmesi için Ziraat Odası üyeliği aktif olmalıdır. Üreticilerimiz Eskil Ziraat Odası’na başvurup çiftçiliğe devam ettiğini beyan etmez ve bilgilerini güncellemez ise pasif durumda görünecektir. Bu şekilde pasif üyeliğe düşenler destekleme alamayacaktır. Güncelleme yapmayan üyeler pasife çekilerek il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine bildirilecektir. Kıymetli üreticilerimizin mağdur olmamaları için 31 Aralık 2022 öncesi odamıza gelerek mutlaka bilgilerini güncellemelidirler.” 

eskil gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir