ESKİL

Eskilli 12 yaşındaki minik çobanın belgeseli beğeni topluyor

Eskil Özel İdare eski Müdürü ve Bozcamahmut Yaylası’ndan Mustafa Bozdağ’ın oğlu Fatih Recep Bozdağ’ın kendi imkanlarıyla çektiği ve YouTube başta olmak üzere sosyal medya mecralarında yayınladığı belgeseller beğeni topluyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Bozdağ, “Doğa ve insan arasındaki bağı anlatan belgeselleri, Anadolu’da ki yaşam öykülerini, çeşitli köyleri, yaylaları ve ilk insandan bu tarafa süregelen tarım ve hayvancılığı paylaşıyorum. Anadolu kültürünü yine Anadolu’nun doğasıyla harmanlanmış bir şekil de en doğal halleriyle izlenebiliyor. Yani yönümüz doğa!” dedi.

Bozdağ’ın çektiği belgesellerin kahramanlarından birisi de Eskil ilçesine bağlı Gedik Yaylasında yaşayan İsmail Dağlı (12).

Belgeselde, Dünyaya geldiği andan itibaren yayladaki atı, inekleri, koyunları ve köpekleriyle huzurlu bir hayat yaşadığını ifade eden İsmail’in ilerde ki hayali büyük bir çiftçi olmak ve hayvancılığı devam ettirmek. Küçük yaşına rağmen hayvanların yayılımdan, sağımına her şeyini yapan İsmail’in hayatına tanıklık ediyoruz. kaynak: haberfark

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir