ESKİL

Eskil’de Güz Dönemi Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

Eskil’de ağaç denilince ilk akla gelen isim olan Ahmet Sanlav, Aksaray Orman İşletme Müdürlüğü’nün ücretsiz olarak muhtarlıklara ve kurumlara verdiği binlerce ağacı alıp, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtma projesiyle Eskil’i ağaçlandırmaya çalışıyor.

Eskil’de ağaç denilince, ilk akla gelen isim AKATDER’le yaptığı çalışmalarla Ahmet Sanlav’dır. Yıllardır bitmeyen ağaç sevgisi sayesinde Eskil’de birçok yer ağaçlandırılırken, bu güz döneminde de Eskil’e on binlerce ağaç ekme çalışmalarına başladı. Aksaray Orman İşletme Müdürlüğü, her sene muhtarlıklara 2 bin, belediye ve kaymakamlık gibi kurumlaraysa 10 binin üzerinde ağacı ücretsiz olarak veriyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Sanlav, durumu şu şekilde anlattı:
“Eskil’de 28 tane köy ve mahalle muhtarlığı var. Her bir muhtarlığın 2 Bin ağaç alma hakkı bulunuyor. Aynı zamanda belediye ve kaymakamlıkta verecekleri dilekçelerle 10’ar bin ağaç alabilirler. Biz bölgemize uygun gelişmesi ve büyümesi mümkün olan ağaçlar almaya çalışıyoruz. Örneğin akasya türü, Selvi, İğde Ağacı vb. ağaçlar bölgemizde rahatlıkla yetişiyor. Eğer muhtarlarımız, belediye ve kaymakamlığımız bu projede taşın altına elini koyarsa her sene 60 – 70 bin civarında ağacı ilçemize ücretsiz olarak kazandırır ve ekebiliriz. Ben bu konuda tüm vatandaşlarımızdan, muhtarlarımızdan, sayın belediye başkanımız ve sayın kaymakamımızdan yardım talep ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir