ESKİL

Eskil’de Enikler Çöp Konteynırına Atıldı, Ölmekten Son Anda Kurtuldu

Eskil’de kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından, Eskil Umumi Tuvalet arkasında bulunan çöp konteynırının içerisine 4 adet köpek yavrusu atıldı, atılan enikler çöp toplayan belediye çalışanlarınca arabaya yüklenmeden hemen önce fark edildi.

Eskil’de kimliği belirsiz kişiler tarafından, duyarlı vatandaşları üzen hayvanlara vicdansızlık haberleri çıkmaya devam ediyor. Eskil Belediyesi Umumi Tuvaleti arkasındaki çöp konteynırına atılan 4 tane yavru köpek, birde üzerine karton konularak kapatıldı. Sabah saatlerinde, belediye çalışanları çöp konteynırını dökmek için arabayla geldiklerinde çöp konteynırının içerisindeki titreyen enikleri fark etti. Son anda çöp arabasının içine dökülmekten kurtarılan enikler, araziye bırakıldı.

Olay sonrası soğuktan titrediği gözlenen ve açlıkla mücadele eden enikler, arazide öylece kaldı. Çevrede eniklerinin annesi olmamasından dolayı bir vatandaş tarafından kasti olarak çöp konteynırına atılan enikler, vatandaşlar tarafından vicdansızlık olarak yorumlandı.

BELEDİYE BARINAK YAPMALI

Her sene yüzlerce enik bu şekilde doğaya gelişi güzel salınırken, birçoğu açlığın ve soğuğun pençesinde ölüp gidiyor. Belediyenin hayvan barınağı yapması gerektiğini belirten duyarlı vatandaşlar, bu sayede sokağa atılan hayvanların azalacağını ve dilsiz dostlarımızın bu şekilde ölüp gitmeyeceğini söylüyor.

Kaynak: Tuzgölü Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir