ESKİL

Eskil’de eğitimini tamamlayan hafızlara belgeleri verildi

Eskil İlçe Müftülüğüne bağlı Uzunlar Kız Hafızlık Kur’an Kursunda okuyan öğrenciler hafızlık eğitimini tamamladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan Hafızlık tespit sınavını kazanarak Hafızlık Belgelesini almayı hak kazanan öğrencilere Hafızlık belgeleri, Eskil İlçe Müftüsü Bekir MURAT tarafından müftülük makamında pandemi kurallarına riayet edilerek takdim edildi.

İlçe Müftüsü Bekir Murat, Hafızımızı, onu yetiştiren Hocası Nurgül TOSUN, Fatma Zehra GÜNGÖR ve anne-babasını tebrik ederek:

“Kur’an kurslarımızda hafızlıklarını tamamlayarak girdikleri sınavda başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan hafız evlatlarımızı tebrik ediyorum. Hamele-i Kur’an olan kardeşlerimizin, bundan sonraki hayatlarında Kur’an’ın ve İslam’ın hadimi olmalarını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Onları yetiştiren anne babalarına ve hocalarına teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. İnşallah bu hafız evlatlarımız Kıyamete kadar bu bayrağı taşıyacaklar, Kur’an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile, gönülden gönüle ulaştıracaklar. Ne mutlu bu kervanın yolcularına. Sevgili Peygamberimiz (sav) hafızların mahşer günü anne-baba ve yakınlarına şefaatte bulunacakları müjdesini vermektedir. İnşallah hepimiz bu müjdeye nail oluruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir