ESKİL

Eskil’de Doğuştan Ön Ayakları Olmayan İki Enik, Hayvan Barınağına Verildi

Eskil’de duyarlı vatandaşlarca Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ihbarda bulunulan ön ayakları olmayan iki yavru köpek, ekiplerce alınarak Aksaray Barınağına teslim edilmek üzere yola götürüldü.

Eskil’de duyarlı vatandaşlar, ön ayakları olmayan yavru köpeklerin barınaklara götürülmesini sağladı. Belediye Çalışanlarından İsa Uz’un, yol kenarında buldugu yavru köpekler bir süre İtfaiye Binası bünyesinde bakıma alındı. Fakat tam manasıyla tedavisi ve beslenmesi sağlanamayan yavru köpeklerin daha iyi bakılması için Aksaray’daki Hayvan Barınağına gitmesi gerekiyordu.

Aksaray’daki yetkililere durumun iletilmesinden sonra Aksaray’daki en iyi çalışan kurumların başında gelen Aksaray Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yavru köpekleri almak için Eskil’e geldi. Bundan sonraki hayatına Aksaray Hayvan barınağında devam edecek olan yavru köpekler ciddi tıbbi müdahalelerle hayatlarını devam ettirebilir. Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar, “hayvanlar bizlerin sessiz dostlarımızdır. Onların bakımlarını yapmak ve yaşamalarını sağlamak bizlerin görevidir. İçinde vicdan olan her bir insan hayvanların yaşama olanaklarını artırır, bunları tutup da sokaklara atmaz” dedi. Kaynak: Tuzgölü Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir