ESKİL

Eskil Tuz Gölü Eskil Karşılama Merkezi İhaleye Çıkıyor

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre, TUZ GÖLÜ ESKİL KARŞILAMA MERKEZİ ihale ediliyor.

Turizm açısından elinde tuttuğu en önemli değerlerden birisi olan Tuz Gölü’nü değerlendirmek isteyen Eskil Belediyesi harekete geçti. Doğal güzelliğiyle dünyanın nadir yerlerinden birisi olan Tuz Gölü’nü turizme açmak için Eskil Belediyesi Aksaray Valiliği’nin de desteğiyle sona geldi. Tuz Gölü’ne düzensiz bir şekilde giden yerli ve yabancı turistler hem yol bulma konusunda zorluk çekiyor, hem de göl yüzeyine araçlarla çıkarak doğal güzelliği tahrip ediyorlardı. Bunu önlemek ve daha fazla turisti bölgeye çekmek için Eskil’e Tuz Gölü Karşılama Merkezi yapılıyor. 09.02.2021 tarihinde yapılacak olan ilan basın ilan kurumu sitesinde yayınlanmaya başladı.

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, ”Bizim tek turizm değerimiz Tuz Gölü’dür. Tuz Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turistler doğal güzelliği görünce hayran kalıyorlar. Öncelikle Tuz Gölü’ne olan ulaşımı kolaylaştırdık. Şimdide bölgeye gitmeden önce içinde otelinde yer aldığı bir karşılama merkezi yapacağız. Ve gelen turistleri bölgeye güvenli bir şekilde götürerek bu doğal güzelliği görmelerini sağlayacağız. İnşallah önümüzde ki yıllarda Tuz Gölü turizm merkezi haline gelecek. Yapacağımız projenin olurluğuna inanan ve bize destek veren tüm sayın valimize, siyasilere, bakanlık temsilcilerine teşekkür ederim” dedi.

İlana ulaşmak için:

https://www.ilan.gov.tr/ilan/725454/ihale-duyurulari/yapim-isi-ve-insaat-ihaleleri/tuz-golu-eskil-karsilama-merkezi-insaati-yaptirilacaktir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir