ESKİL

Eskil TOKİ için ihale süreci başladı

Eskil’e yapılması planlanan ve deprem nedeniyle kısa bir süre durdurulan 4. Etap TOKİ konutları için müjdeli haberi Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen verdi.
Ülkemizde yaşanan ve on binlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın evsiz kaldığı deprem felaketi sonrası devlet tüm imkanlarını deprem bölgesine seferber ettiği için Eskil’e yapılması planlanan TOKİ konutlarından umut kesilmişti. Fakat TOKİ ile ilgili müjdeli haberi Belgemen verdi.

Belgemen yaptığı açıklamada, ”Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi kapsamında İlçemize 301 adet 4. Ve 5. Etap olarak konut yapılacak. Söz konusu konutların ihaleleri ise 4. Etap 95 Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi 19 Ekim 2023, 5. Etap 206 Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi (6 Dükkanlı) İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ise 23 Ekim 2023 de ihale edilecek. Deprem dolayısıyla ihalesi geciken söz konusu konutlarımız en kısa sürede TOKİ tarafından ihale edilerek inşaat çalışmaları başlayacak. 4. Etapta 95 adet konutumuzun yeri 3. Etap Toplu Konut Alanında, 5. Etap olarak 206 konut ise İkizce Yolu üzerindeki TOKİ alanına yapılacaktır. Bu kadar büyük depremler, doğal afetler atlattık ama Elhamdülillah devletimiz çok güçlü söz verildiği şekilde konutlarımız bir bir yükselecek. Rabbim Devletimize güç kuvvet versin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir