ESKİL

Eskil, Tarım ve Hayvancılıkta Önemli Bir Birikime Sahip

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere, Eskil İlçesi’nin öne çıktığı tüm değerleri geliştirmek adına yapılan çalışmaları önemli bulduklarını söyledi.

Rektör Şahin, Eskil Kaymakamı Erkut Pamuk’a nezaket ziyaretinde bulundu. İlçenin son derece önemli bir tarım ve hayvancılık birikimine sahip olduğunu, bununla birlikte farklı alanlarda da öne çıkan değerlere ev sahipliği yaptığını kaydeden Prof. Şahin, “İl ve ilçe yöneticileri Eskil’in tüm değerlerini geliştirmek, potansiyeli arttırmak ve çerçeveyi genişletmek için önemli çalışmalar üretiyor. Biz, bu çalışmaları önemli buluyoruz ve akademik açıdan mümkün olan tüm katkıları sunmaya gayret ediyoruz. Hepimizin ortak hedefi, Eskil’i bugün bulunduğu yerden daha ilerilere taşımak ve var olan birikimi en iyi biçimde değerlendirmektir” dedi. Kaymakam Erkut Pamuk ise Rektör Şahin’e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz’ün de katıldığı ziyaret, süreç içerisinde neler yapılabileceğine dair istişarelerle tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir