ESKİL

Eskil Müftülüğü Suriye’nin İDLİB Şehrine Yardım Malzemesi Gönderdi

Eskilli vatandaşlarımızın katkısıyla toplanan toplam 98.000 TL karşılığında İdlib de kış günlerinde soğukla mücadele eden Din Kardeşlerimiz için bir TIR dolusu kömür, bir TIR dolusu soba ve ayrıca gıda ve battaniye yardımında bulunuldu.

Eskil Müftülügünden Yapılan Açıklama Şu Şekilde :

Aksaray Eskil İlçe Müftülüğü, Aksaray İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Eskil Şubesi ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesi tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan yardım malzemelerini taşıyan toplam 14 tır, Suriye’nin İdlib kentine uğurlandı.

Eskilli vatandaşlarımızın katkısıyla toplanan toplam 98.000 TL karşılığında İdlib de kış günlerinde soğukla mücadele eden Din Kardeşlerimiz için bir TIR dolusu kömür, bir TIR dolusu soba ve ayrıca gıda ve battaniye yardımında bulunuldu. Aksaray genelinde ise 1 milyon 300 bim TL değeriinde 14 TIR yardım malzemesi gönderildi. Kampanya kapsamında ayrıca toplam maliyeti 150 Bin tl olan 25 adet briket ev yaptırılacaktır.

“Yolun İyilik Olsun” sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında, hayırseverlerin katkılarıyla toplanan yardımları taşıyan tırların yola çıkışı dolayısıyla Aksaray Müftülüğü önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törene Eskil İlçe Müftümüz Bekir MURAT, Şube Müdürü Nurullah EROĞLU, Eskil Diyanet Vakfı Görevlisi Abdülkadir ÖZKULU, Eskil Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ramazan ÖZTÜRK ve İbrahim ÜNLÜ katıldı. Törende konuşan Vali Hamza Aydoğdu, yardım malzemelerini taşıyan 14 tırı Suriye’ye yolcu ettiklerini söyledi.

“Yolu iyilik olanın yükünün de iyilik olacağını” vurgulayan Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Bizler yüce bir dinin mensubuyuz. Dünya mazlumlarının yanındaki tek ülke Türkiye’dir. Alemi İslam’ın bayraktarlığını yapan ülke Türkiye’dir. Mazlumların dinine, diline ve ırkına bakmadan yardıma koşan Türkiye’dir. Bizler her zaman mazlumların yanında yer alırız. Hele ki bu mazlum komşumuz ise koşa koşa gideriz. Kış mevsimindeyiz, 5 milyona yakın insan, çoluk çocuk, kimi aç kimi susuz durumda. Bu insanları görmezlikten gelip sessiz kalamayız. Biz böyle bir millet değiliz.”

Aydoğdu, iyiliğin Allah’ın her insana nasip etmediği büyük bir lütuf olduğunu belirterek, “Salihler şehri Aksaray her zaman üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Önemli olan üşümek değil, yüreklere soğuğun düşmemesidir. Aksaraylı vatandaşlar da Suriye’deki kardeşlerinin kalbini ısıtmak için harekete geçmiştir. İyilik yapanların yürekleri dört mevsimdir. Bu tırlarımıza yardım gönderen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’in yaptığı duanın ardından yardım malzemelerinin yer aldığı tırlar, Suriye’ye doğru yola çıktı.

Tüm Eskil’li hemşehrilerimize yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir