ESKİL

Eskil Çevresindeki Depremler Korkutuyor

Eskil ve çevresi deprem açısından yıllardır en güvenli bölge olarak tabir edilir. Fakat son günlerde Eskil çevresinde meydana gelen sarsıntılar, Eskil’de ciddi oranda hissedilir seviyeye geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Niğde’nin Bor ilçesinde gerçekleşen 5.4 büyüklüğündeki deprem Eskil’de net bir şekilde hissedilirken, bu hafta başında Konya Cihanbeyli’nin Taşpınar Kasabasında yaşanan deprem özellikle Kaputaş, Çulfa, Çukuryurt ve Kökez’de ciddi oranda vatandaşlara korku saldı.

NİĞDE’DE 8 GÜNDE 34 DEPREM MEYDANA GELDİ

Kandilli Rasathanesinin web sitesinde, son depremlere dair verilen bilgilere bakıldığında Niğde’nin çeşitli bölgelerinde yüksek ve düşük düzeyde son 8 gün içerisinde 34 deprem gerçekleşti. Bu depremlerin birkaçı Eskil’de de hissedilirken, aynı şekilde son 8 gün içerisinde Konya’da da 19 deprem meydana geldi.

AKSARAY’DA 9 DEPREM MEYDANA GELDİ

Hiç depremle gündeme gelmeyen Aksaray’da da yine 8 gün içerisinde 9 deprem meydana gelirken, bu depremler büyüklüklerine göre Eskil’in çeşitli bölgelerinde zaman zaman hissedildi. Birçoğunun da uyku saatlerine denk gelmesiyle, hisseden oranının düşük olduğu bu depremlerin son günlerde sıklaşmış olması vatandaşları tedirgin ediyor.

Eskil ve çevresinde toplamda 62 deprem meydana gelmiş olması, bölgemizdeki bu artçı sarsıntıların büyük bir depremin habercisi olmasında endişeli. Bölgemizde hiç deprem olmamasından dolayı, deprem konusunda tecrübesiz olan bölge halkı büyük bir deprem meydana gelmesi halinde, yaşanacak mağduriyetlerden dolayı kaygılı. (Tuzgolu Gazetesi)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir