ESKİL

Eskil Belediyespor BAL’da

Sezona büyük umutlarla başlayan Çöl Kartalları, nihayet hedefine ulaştı ve bölgesel lige yükseldi.

Eskil Belediyespor, 2019-2020 sezonuna müthiş bir başlangıç yaparak karşısına çıkan tüm rakipleri yenip ligin ilk devresini kayıpsız geçti. Sezonun ikinci yarısında sadece bir maç kaybederek grubunu lider tamamlayan Eskil ekibi, Play-off grubunda ilk maçında galip gelerek liderlik koltuğunu ilk haftadan almasını bildi. Tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs (covid-19) nedeniyle liglere ara verilmiş ve amatör liglerde kura ile şampiyon belirlemesine gidilmişti. Eskil Belediyespor ile Aksaray Karadenizspor arasında çekilen kura sonucu, Aksaray Karadenizspor kuradan çıkarak Aksaray’ı bölgesel ligde temsil edecek takım olarak belirlendi. Aksaray Karadenizspor’un bölgesel ligi kaldıracak maddi manevi gücü hissetmemesi sonucu Bölgesel ligden çekilme kararı alarak Eskil Belediyespor Bölgesel lige yükselen taraf TFF tarafından tescillendi. 

Başkan Keskin’den Açıklama:

TFF’nin Eskil Belediyespor’un Bölgesel lige yükseldiğini açıklaması sonrası Başkan Mehmet Keskin Açıklamada bulundu.

Sonunda hakkettiğimiz yerdeyiz. Eskil Belediyespor, ligin başlamasıyla Bölgesel Lig’de oynayabilecek. Sezona ciddi yatırım yaparak başladık, oyuncusundan teknik kadrosuna, yöneticisinden taraftarına herkes taşın altına elini koydu ve bu takıma inandı. Sonunda inanları mahcup etmedik ve Bölgsel Lige yükseldik. Bundan sonra bizi daha zor günler bekliyor; Bölgesel Lig, bir profesyonel lig gibi görülür ve müsabakalar da bu şekilde oynanır. Bu sebeple ilçemize Türkiye’nin her yerinden takımlar ve taraftarı gelerek ekonomik açıdan da bir hareketlilik oluşturacak” diyerek konuşmasının devamında destek ve teşekkürle tamamladı.

Artık Bölgesel Ligdeyiz ve takımın maddi açıdan ciddi bir gideri olacak. Belediyemiz gerekli desteği sağlıyor fakat bir yerde yetersiz kalacaktır bu sebeple herkes taşın altına elini koyup takımımızı en iyi şekilde desteklemesi gerekmektedir. İlçemizin adını ve reklamını en iyi şekilde yapmak için el ele verip takımımızı en iyi yere götürelim. Takımımızın Bölgesel Lige yükselmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı. (Haberfark.net)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir