ESKİL

Bilezikli’de Kırılan Direkler Tadilat Bekliyor

Eskil Zafer Mahallesi Bilezikli Yaylası’nda kamyonuna normalin üstün yük atan sorumsuz bir şoför tarafından koparılan telefon kabloları ve kırılan direkler, tehlikeye davetiye çıkarırken, direklerin bir an önce tadilat edilmesi bekleniyor.

Yayla sakinlerinden Cevdet Noyan tarafından sosyal medya hesabında paylaşılan fotoğraflarda, tellerin yol üstünde olması ve direk parçalarının etrafa dağılması mahallelinin tepkisine neden oluyor.

Defalarca durumu yetkililere ilettiklerine ama bir çözüm bulamadıklarını ifade eden Noyan, “Bu durum ciddi kazaya davetiye çıkarıyor. Öyle ki yola sarkmış ve olması gerekenin yüksekliğin aşağısında kablolar var. Aynı zaman da yaklaşık  15 – 20 gündür internet ulaşımımızda yok. Şu anda teller kopmuş direkler kırılmış vaziyette. Ne yazık ki hiç bir yetkili sahip çıkmıyor. Sorumsuz bir kamyon şoförü burayı bu hale getirdi. Sonuçta milli servet. Hem de kazaya davetiye çıkarıyor. Allah muhafaza üzücü bir olay olursa sorulusu kim olacak. O nedenle bir an önce bu sorun çözülmeli, yarın çok geç olabilir.” dedi. haberfark.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir