ESKİL

Başkan Belgemen, “2021 projelerin yılı olacak” İşte o projeler

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen’in açıklaması şu şekilde:

Kıymetli kardeşlerim, 2020 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde sizlere 2021 yılında yapacağım projelere ilişkin bilgileri paylaşmak istiyorum

Doğduğumuz büyüdüğümüz bu güzel ilçemize gece gündüz hizmet etmeyi görevlerin en üstünü sayarak kendimize şiar edindik Allah’ın izniyle

Aşağıda 2021 yılında yapacağımız projeler yüzde doksanı bu yıl bitmiş olacak;

1.Belediye Hizmet Binası, iş yerleri, kapalı otopark projemizi tamamlayarak ihaleye çıktık. 4 Ocak 2021 tarihinde ihalesini yapacağız.

2.Tuz Gölü Karşılama Merkezi projesi içerisinde yer alan dinlenme alanı, restoran, 10 yataklı Butik Otel projesi ve sergi alanları projemiz Bakanlığımızca tamamlandı. Allah izin verirse bu projemiz de 2021 yılında hayata geçireceğiz.

3. İlçe Otogarı projemizi tamamlamak üzereyiz. Allah izin verirse İlçemize çok güzel bir İlçe Otogarı kazandıracağız.

4. Bir eksiğimiz kesimhane kaldı. İnşallah onu da geciktirmeden ihale ederek üreticilerimize kazandıracağız. Bu arada bu kesimhane ile alakalı Eskilli iş adamlarımızda katkıda bulunabilir. Ben yapmak istiyorum diyen varsa buyursun gelsin yerimiz hazır.

5. Sıcak asfalt çalışması. Belediyemiz ekonomik durumumuzu da göz önünde bulundurarak bir çok yaylamızda asfalt çalışması yaptık. Allah izin verirse 2021 yılında yaylarımız da ve Eskil Merkez içerisinde sıcak asfalt çalışmasına başlayacağız.

6. İlçe Tanıtım Amaçlı Kapı projemiz neticelendi. 2021 yılı içerisinde de bu projemizi tamamlayacağız.

7.İlçemizin hayırsever vatandaşlarının katkılarıyla İlçemize bir ilk okul ve kız kuran kursu projemizde inşaat çalışmaları başladı. Bu iki projemiz de 2021 yılında tamamlanarak öğrencilerimizin eğitim ve öğretimine açılacak.

8.Söz konusu ilk okul yanına Belediyemizce bir park sözümüz vardı, söz verdiğimiz gibi bu projemizde de sona geldik. Allah izin verirse o bölgeye halkımızın hoşça vakit geçireceği bir park kazandıracağız.

9.Kütüphane inşaat çalışmalarını tamamladık. 2021 yılında İlçemize tam donanımlı bir kütüphane kazandırmış olacağız.

10. 3. Etap Toplu Konut Projesinde inşaat çalışmaları başladı. Müteahhit inşaat çalışmasını 2021 yılında bitireceğine dair sözünü verdi. Allah izin verirse 5 adet dükkan ve 142 adet konut inşaatımızda 2021 yılında tamamlanarak hak sahiplerine teslime edilecek.

11.Beni çok heyecanlandıran bir proje olan Millet Bahçesi Projesi ihale edilerek inşaat çalışmaları başladı. Allah’ın izniyle İlçemize 2021 yılında bir adet Millet Bahçesi kazandıracağız.

12. 70 KM uzunluğunda bisiklet yolu projemiz tamamlanarak ihale aşamasına geldik. Bakanlığımızca söz konusu projemiz ihale edilerek en kısa sürede inşaat çalışmaları başlayacak.

13. Tuz Gölü Doğal Oba kurulması projemizi tamamladık. Allah izin verirse bu projemiz de Karşılama Merkezi İhalesi içerisinde ihale ederek 2021 yılında tamamlayacağız.

14. Bir çok yaylamıza hizmet ve projeler konusuna söz verdik. Allah izin verirse söz verdiğimiz gibi yaylalarımız ile alakalı olarak da gerekli projelerimizi 2021 yılında hazırlayarak 2022 yılında Yayla projelerimize başlayacağız.

15. Daha kesinleşmemiş önemli projelerimiz var gerçekleştiği zaman onları da paylaşacağız

Söz konusu projelerimizde bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, Valimize, Milletvekillerimize, Ak Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize ve Belediye personellerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz sizler için çalışıyor ve gayret ediyoruz. Eskil’e hizmet gelmesi noktasında hiçbir zaman tembel davranmadık, davranmayacağız. Hepinizin yeni yılını şimdiden tebrik ediyor, 2021 yılının İlçemize ve insanımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Allaha emanet olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir