ESKİLGÜNCEL

Aydoğdu’dan Eskil’e 25 Milyon TL’lik eğitim müjdesi

2023 Genel seçimlerinde Aksaray’dan üçüncü defa milletvekili seçilen Cengiz Aydoğdu Eskil eğitimi ile ilgili müjdeyi verdi.
Milletvekili Aydoğdu yaptığı açıklamada, “Bu yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimiz ile 2023 Yılı Devlet Yatırım Kapsamına alınmasını sağladığımız ve kurumlarımızın çalışması neticesinde ilimize yeni okul ve atölye yapımı onaylanmış olup, ihale süreci başlamıştır. İlimize yeni meslek lisesinin yapımı için Milli Eğitim Bakanlığımız gerekli çalışmaları başlattı. Proje bedeli 225.000.000 TL olan 24+24 derslikli iki meslek lisesi ve 6 atölye ile bir kampüs olarak planlanan okulun yapımı için gerekli onaylar alınmış olup ihale süreci başlatıldı.
Ayrıca Merkez Organize Sanayi Bölgesinde yer alan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin geliştirilmesi noktasında okulumuza proje bedeli 25.000.000 TL olan yeni bir atölye kazandırılacak. Yine Eskil İlçemizde yer alan Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de 25.000.000 TL proje bedeline sahip bir atölye yapımına başlanacak.
Toplam proje bedeli 275.000.000 TL olan 24+24 derslikli bir Meslek Lisesi ve 8 Atölye yapımı onaylanmış olup, ihale, iş ve işlemlerinin süreci başlamıştır.
Devletimizin imkânları dâhilinde en kısa sürede okulun ve atölyelerin yapımlarını tamamlayarak, yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerimizin imkânlarına sunacağız inşallah.
Şehrimiz için projelerin, çalışmaların takipçisi olacağız ve daha nicelerinin, yenilerinin kazandırılması için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi. Haber: Nuri Mutlu

Kaynak: Eskil Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir