ESKİL

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Eskili ziyaret etti

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu incelemelerde bulunmak, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere Eskil İlçesini ziyaret etti.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu incelemelerde bulunmak, sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi almak üzere Eskil İlçesini ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk, İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen ve ilçe kamu kurum amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, STK temsilcileri tarafından karşılanan Vali Hamza Aydoğdu İlçe Kaymakamı Erkut Pamuk’tan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.

Eskil Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Aydoğdu, Belediye Başkanı Necati Belgemen’den yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi alarak nüfusunun büyük bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Eskil İlçesinin Aksaray tarımına; şekerpancarı, yağlık ayçiçeği, buğday, arpa, kaba yem bitkileri ile büyük katkı sunduğunu belirtti.

Eskil İlçesinin eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ihtiyaç duyduğu yatırımlar konusunda hep beraber çalışacaklarını kaydeden Vali Aydoğdu el birliği ile Eskil ve diğer ilçeler ile Aksaray’ın sorunlarının çözüme kavuşturmak ve eksikliklerini gidermek için gayret göstereceklerini belirtti.

Eskil İlçesinde Fen Lisesi açılması için talepte bulunulması üzerine için gerekli inceleme yapılması talimatı veren Vali Aydoğdu Meslek Lisesi için yeni bölüm açılması ve liseye laboratuvar kurulması içinde gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

Eskil İlçe Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan hayvan Pazar yerinde incelemelerde bulunan Vali Hamza Aydoğdu denetimi Eskil Belediyesi ve Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılacak hayvan Pazar yerinin ruhsatını imzalayarak hayırlı olması dileğiyle İlçe Belediye Başkanı Necati Belgemen’e takdim etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir